מחשבות של ההופעה הראשונה של שירים לציפורה

ביום שני האחרון התקיימה ההופעה הראשונה של "שירים לציפורה" בהרכב טריו: תומר שגיא-בס, גיל פאוסט-תופים, ואביאור ביירון-גיטרה ושירה. ההופעה הייתה במזכרת בתיה והקהל העיקרי שהוזמן היה מורכב חברי קהילת קשת וקהילת ישי. אביאור הוא חבר בקהילת קשת אשר מבוססת על חינוך משותף של דתיים וחילוניים. גיל הוא חבר קהילת ישי שהיא קהילה דתית לאומית. היו נוכחים כ 25 אנשים והאווירה הייתה מאוד נעימה. ההופעה הייתה חלק מקידום הקיקסטארטר שעומד להסתיים בעוד 4 ימים (עוד לא הזמנתם את המוסיקה? – זה הזמן!).

לא באנו עם ציפיות גבוהות. המוסיקה עדיין בתהליך ליטוש. אנו הולכים להיכנס לאולפן בעוד כחודש והחזרות בעיצומן. עם זאת, האנרגיות של הקהל היו מאוד חיוביות וזה כנראה השפיע על כולנו – הביצוע היה טוב וכולנו נהננו. ניגנו את חמשת השירים שיהיו בהקלטה: "ציפורה, אל תחששי", "רות ממתינה", "סימנים על החול", "ברחובה של עיר" ו"עולם מופלא". ביצענו את "רות ממתינה" כהדרן, לפי בקשת הקהל.

ניגשו אלינו מספר אנשים אחרי ההופעה והתגובות היות חמות. לדוגמה, מישהי אמרה שראתה את הוידאו בקיקסטארטר ולא ממש הבינה על מה הקטע, אבל בהופעה היא ממש התחברה למוזיקה. מישהי אחרת אמרה שלאחרונה היא חגגה יום הולדת 40 ושזה נותן לה השראה להתחלה חדשה בחייה בדומה לשינוי שאני עשיתי בחיי. רבים הודו לנו על ההופעה והפידבק החיובי נתן נחת לכולנו. אני מניח שעוד מספר חודשים, אחרי שנצבור ניסיון בהקלטה ובהופעות, וננגן בהרכב מלא של 5-7 נגנים – החוויה תהיה אף יותר חזקה.

ללא קהילת קשת המופע לא היה מתקיים. ללי זינגר, מנהלת עמותת קשת במזכרת בתיה, עזרה רבות להפיץ ניוזלטר, אימיילים ולתאם עם בית הספר. מנהלת הבית ספר-שלומית יחיא, אישרה את השימוש במקום ובהגברה. ידידיה עציון, עזר למצוא את מערכת ההגברה ברגע האחרון. תודה לטל רם שהוסיף סושי בצורה נדיבה על מה שהזמנו – אין כמו הסושי שלך טל! תודה לאולפן גלים שנתן לנו לעשות חזרות בחדר החזרות שלהם לקראת המופע. תודה לתומר שגיא וגיל פאוסט על חווית הנגינה המשותפת. היה כיף לראות בקהל את רחלי ליבר שמככבת בריקוד בקליפ של רות ממתינה שמשודר כעת ב Ynet יהדות.

היו רבים שאמרו לי שרצו להגיע אך לא יכלו. יהיו עוד הזדמנויות. בנתיים – עזרו לנו להגיע ליעד של 4000$ בכדי שציפורה תוכל לעוף! יש לנו רק עוד 4 ימים והגענו ל 90%.

תודה!

אביאור ביירון